h

Buitenspelen: college neemt SP voorstel voor 3 % buitenspeelnorm over

26 september 2009

Buitenspelen: college neemt SP voorstel voor 3 % buitenspeelnorm over

De raad sprak donderdag over het buitenspeelbeleid. De SP stelde vorig jaar al voor om de landelijke norm om 3 % van de ruimte in te richten als speelruimte ook voor Assen vast te leggen.

Dit voorstel werd vorig jaar nog afgewezen. Gisteren werd duidelijk dat het college de norm toch wil vastleggen voor Assen. De SP vroeg ook aandacht voor de schoolpleinen.

Volgens het college zijn alle schoolpleinen ook na schooltijd toegankelijk voor kinderen. In de praktijk blijkt dit anders te zijn.
Doordat er hekken rond de pleinen staan en verbodsbordjes hangen is het voor kinderen niet duidelijk dat er wel gespeeld mag worden. De SP begrijpt dat scholen voor deze maatregelen kiezen om vandalisme te voorkomen. Maar het is zonde dat mooie speelruimte niet voor kinderen toegankelijk is. De wethouder gaf aan dat als er problemen zijn hij dit wil proberen op te lossen.

U bent hier

De SP gebruikt cookies om het bezoek aan onze sites te meten. Deze gebruiken geen persoonsgegevens. Alleen als je toestemming geeft gebruiken we daarnaast cookies en scripts om advertenties af te stemmen op jouw interesses. Dan verwerken we wel persoonlijke gegevens over je bezoek. Meer informatie vind je op onze privacy pagina.